13 maja 2020

FAQ – przeprowadzka do Norwegii najczęściej zadawane pytania

Od wielu lat zajmujemy się realizacją przeprowadzek w Europie. Początkowo nasza działalność obejmowała Polskę oraz kraje ościenne, stopniowo rozszerzając się na całą Europę wraz z Wyspami.

Dziś, nasze usługi przeprowadzek oferujemy w każdym zakątku Europy. Na bieżąco wykonujemy zlecenia przeprowadzek do Norwegii, Szwecji, Francji czy Niemiec, obsługując klientów polskich i zagranicznych. Pomimo pewnych ograniczeń w ruchu transgranicznych, światowa pandemia nie unieruchomiła polskiego sektory transportowego, w tym segmentu przeprowadzek. Tym bardziej zachęcamy do zainteresowania się naszą ofertą transportu do Norwegii.

Aby przybliżyć Państwu nasze usługi, przygotowaliśmy zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania dotyczące wykonywanych przez nas przeprowadzek do Norwegii.

→ za długie by czytać? Zadzwoń! +48 662 615 172

SPIS TREŚCI:

  1. Ile kosztuje przeprowadzka do Norwegii ?
  2. O czym należy pamiętać przygotowując rzeczy do przeprowadzki ?
  3. Co obejmuje usługa przeprowadzki do Norwegii?
  4. Kto zabezpiecza moje rzeczy?
  5. Czy kierowca może mi pomóc rozkręcić meble?
  6. Co jeśli moje rzeczy zostaną uszkodzone podczas transportu?
  7. Od czego zależy cena przeprowadzki do Norwegii?
  8. Jakimi pojazdami dysponujecie?

Przeprowadzam się do Norwegii:

1.Ile kosztuje przeprowadzka do Norwegii ?

Cena przeprowadzki do Norwegii zależy od kilku czynników. Podstawową wartość ceny przeprowadzki do Norwegii stanowi stawka kilometrowa, która oscyluje wokół 1€/km (z drobnymi wahaniami). Do ceny doliczany jest także koszt promu, który wynosi ok. 150€. Dodatkowe koszty to opłata za usługi kierowcy w postaci załadunku przygotowanych rzeczy i pomocy w przygotowaniu ich do transportu.

Przykładowe ceny przeprowadzki do Norwegii:

KRAKÓWOSLO1624 km 1500€usługa z pełną pomocą kierowcy
WARSZAWA→BERGEN1946 km
1800€
usługa z pełną pomocą kierowcy
RZESZÓW→DRAMMEN1610 km
1400€
usługa podstawowa
BIAŁYSTOK→STAVANGER1933 km
200
usługa z pełną pomocą kierowcy
orientacyjne stawki w 1 kwartale 2020 r.

2. O czym należy pamiętać przygotowując rzeczy do przeprowadzki?

Prawidłowo przygotowane rzeczy do przeprowadzki powinny by spakowane do pudeł, boxów lub w inny sposób umożliwiający ich odpowiednie zabezpieczenie w przestrzeni ładunkowej samochodu.

Przeprowadzka do Norwegii

Należy pamiętać, by dla bezpieczeństwa przewożonych do Norwegii rzeczy, nie zostawiać pustej przestrzeni w pudłach/pomiędzy rzeczami, wypełniając ją choćby gazetami lub innego rodzaju wypełniaczami, zapewniającymi stabilność towaru i zabezpieczającymi go przed obiciem.

Rzeczy cięższe powinny znajdować się na samym dole. Pudła z towarem podatnym na uszkodzenia jak np. szkło, powinny zostać wyraźnie oznaczone, by zwracano na nie szczególną ostrożność. Kierowca odpowiedzialny jest za prawidłowe zabezpieczenia pasami i gumami towaru na pojeździe, nie ponosi jednak odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w wyniku źle spakowanych rzeczy wewnątrz pudeł/pojemników.

Całość towaru podczas transportu objęta jest standardowym ubezpieczeniem przewoźnika OCP na kwotę 250 tyś. € i na życzenie klienta może zostać dodatkowo ubezpieczony.


Niekiedy, szczególnie przy przewożeniu cięższych rzeczy, może okazać się bardzo pomocne umieszczenie pakunków na palecie, która może zostać załadowana przy pomocy ręcznego wózka paletowego (należy zgłosić spedytorowi mozliwość lub konieczność załadunku przy pomocy wózka).

3. Co obejmuje usługa przeprowadzki do Norwegii?

Podstawowa usługa przeprowadzki do Norwegii obejmuje podstawienia samochodu pod wskazane miejsce, pomoc przy załadunku wcześniej odpowiednio spakowanych rzeczy, zabezpieczenie przewożonego ładunku na samochodzie oraz przejazd do miejsca docelowego.

Transport Norwegia ↓


Podstawowa usługa przeprowadzki do Norwegii jest rozwiązaniem odpowiednim dla osób zainteresowanych opcją ekonomiczną, gotowych przyjąć na siebie większość czynności związanych z załadowaniem i wyładowaniem samochodu. W takim przypadku zlecenie przeprowadzki obliguje naszego kierowcę do przejazdu z punktu A do punktu B oraz drobnych pomocy związanych w czynnościami załadunkowymi.


Usługa rozszerzona transportu do Norwegii obejmuje nie tylko przewóz ładunku ale również załadunek towaru oraz jego wyładunek.
Pełna usługa przeprowadzki to wyniesienie zabezpieczonych rzeczy z domu klienta oraz załadowanie ich na pojazd. Po wykonaniu transportu, kierowca wyładuje towar zanosząc go z samochodu do nowej lokacji. Przy precyzowaniu zlecenia należy zwrócić szczególną uwagę na oczekiwania względem załadunku, wyładunku oraz gabarytu rzeczy. Zwykle obsadę naszych pojazdów stanowi 1 kierowca, który z oczywistych względów nie będzie w stanie wykonać samodzielnie czynności załadunku rzeczy o niestandardowych gabarytach. Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość zorganizowania 2 osobowej obsady. Dodatkową usługę stanowi również pomoc przy rozkręcaniu i skręcaniu mebli.

przeprowadzka nad fiordy w Norwegii. Czerwony dom nad jeziorem


Transport do Norwegii

Wszystkie pojazdy, którymi wykonujemy naszą pracę, są w pełni szczelne i spełniają wszelkie standardy i wymogi, należy jednak pamiętać, że przewożąc rzeczy do Norwegii, ładunek narażony będzie na działalność czynników atmosferycznych w postaci zmieniających się temperatur i wilgotności powietrza w przestrzeni ładunkowej samochodu.

Z tego względu nie poleca się transportu rzeczy szczególnie wrażliwych, drewnianych, mebli – szczególnie antyków, które nie są zabezpieczone zewnętrzna płachtą ochronną w postaci choćby najzwyklejszej foli strach.

4. Kto zabezpiecza moje rzeczy?

Kierowca zobligowany jest do prawidłowego zabezpieczenia ładunku na samochodzie. Przygotowanie rzeczy do załadunku na pojazd należy do klienta.

5. Czy kierowca może mi pomóc rozkręcić meble?

Tak. Taka pomoc traktowana jest jako usługa dodatkowa i należy o nią zapytać ustalając szczegóły ze spedytorem. Nasi kierowcy często pomagają przy rozkręceniu mebli, łóżek itp. oraz ich wyniesieniu z mieszkania do samochodu. Istnieje również możliwość analogicznej usługi na miejscu docelowym.

6. Co jeśli moje rzeczy zostaną uszkodzone podczas transportu?

Takie sytuacje rzeczywiście się zdarzają, jednak nieczęsto.

Transport Norwegia

Poprzez informowanie naszych klientów o tym jak istotne jest prawidłowe spakowanie rzeczy i profesjonalne zabezpieczenie na pojeździe minimalizujemy ryzyko uszkodzenia towaru, który objęty jest gwarancją finansową w postaci ubezpieczenia OCP 250 tys. €.

7. Od czego zależy cena przeprowadzki do Norwegii?

Polski rynek transportowy należy do najbardziej rozwiniętych w Europie. Nasza firma bazuje na własnej flocie pojazdów, oraz współpracujących z nami przewoźnikami, którzy stacjonują w całej Europie. Ceny transportu do Norwegii zmieniają się w zależności od intensywności okresu i innych zmiennych, które sprawiają, że nasi spedytorzy znając specyfikę rynku, mogą zaproponować państwu najkorzystniejsze rozwiązania transportowe, sugerując terminy, w których obowiązująca stawka za kilometr spada poniżej przeciętnej.

8. Jakimi pojazdami dysponujecie?

Flota pojazdów EuroTrans

Nasza firma wykonując przeprowadzki do Norwegii wykorzystuje niemal wszystkie typy samochodów ciężarowych.

Najpopularniejszym pojazdem wykorzystywanym do przeprowadzek jest tzw. BUS blaszak o wymiarach 420/160/200 cm z ładownością 1450 kg

oraz BUS Plandeka o dwóch parametrach 420/220/250 cm oraz 495/220/250 cm o ładowności 1200 kg.

Do wykonywania transportu rzeczy o większej wadze, wymagających załadunku za pomocą windy oraz ręcznego wózka widłowego wykorzystujemy pojazdy typu

BUS plandeka + winda 420/220/240 cm o ładowności 900 kg.

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ? ZADZWOŃ LUB NAPISZ!

+48 662 615 172

+48 600 651 733

[email protected]